Schedule

Please have your scorekeeper find a site director so we can update game results ASAP

9u

Pool A
Fielder's Choice
Olney Pirates
Loudoun South Eagles
Stars Baseball - Rubin


Pool B
Loudoun Aces
Sykesville Cyclones

Vienna Mustangs
Stars Baseball - Niemczyk

Saturday

8:00 AM Bolen #5: Fielder's Choice vs. Loudoun South Eagels

8:00 AM Bolen #6: Loudoun Aces vs. Vienna Mustangs

10:00 AM Bolen #5: Fielder's Choice vs. Stars Baseball - Rubin

10:00 AM Bolen #6: Loudoun Aces vs. Stars Baseball - Niemczyk

12:00 PM Bolen #5: Olney Pirates vs. Loudoun South Eagels

12:00 PM Bolen #6: Sykesville Cyclones vs. Vienna Mustangs

2:00 PM Bolen #5: Olney Pirates vs. Stars Baseball - Rubin

2:00 PM Bolen #6: Sykesville Cyclones vs. Stars Baseball - Niemczyk

Sunday

8:00 AM Bolen #5: 9u Seed 3 vs. Seed 6

8:00 AM Bolen #6:  9u Seed 4 vs. Seed 5

10:00 AM Bolen #5: 9u Seed 2 vs. Seed 7

10:00 AM Bolen #6: 9u Seed 1 vs. Seed 8

12:00 PM Bolen #5: 9u Winner 2v7 VS. Winner 3v6

12:00 PM Bolen #6: 9u Winner 1v8 VS. Winner 4v5

2:00 PM Bolen #6 - 9u Championship

 

10u

Pool A
Cavalry Baseball
Loudoun Aces
Stars Baseball - Wunder


Pool B
Fielder's Choice
Stars Baseball - Elmore
Vienna Mustangs

Saturday 

4:00 PM Bolen #5: Cavalry Baseball vs. Loudoun Aces

4:00 PM Bolen #6: Fielder's Choice vs. Stars Baseball - Elmore

6:00 PM Bolen #5 - Cavalry Baseball - Stars Baseball - Wunder

6:00 PM Bolen #6 - Fielder's Choice vs. Vienna Mustangs

8:00 PM Bolen #5 - Loudoun Aces vs. Stars Baseball - Wunder

8:00 PM Bolen #6 - Stars Baseball - Elmore vs. Vienna Mustangs

Sunday 

8:00 AM Brambleton #1: 10u Seed 4 vs. Seed 5

10:00 AM Brambleton #1: 10u Seed 3 vs Seed 6

12:00 PM Brambleton #1: 10u Winner 1 VS. Winner 4v5


2:00 PM Brambleton #1: 10u Winner 2 VS. Winner 3v6

4:00 PM Brambleton #1: 10u Championship

 

11u

Pool A
Loudoun Aces
Aldie Senators
Fauquier Raiders


Pool B
Sterling Xplosion
Arlington Arsenal - Blue
Rage Baseball


Pool C
Moun Vernon Patriots
Olney Pirates
MV Mavericks


Pool D
St. James
Vienna Mustangs - Gold
Potomac Riverdogs - Blue

Saturday
8:00 AM Bolen #8: Loudoun Aces vs. Aldie Senators
8:00 AM Bolen #9: Sterling Xplosion vs. Arlington Arsenal - Blue
8:00 AM Bolen #10: Mount Vernon Patriots vs. MV Mavericks
8:00 AM Bolen #11: Potomac Riverdogs - Blue vs. Vienna Mustangs - Gold

10:00 AM Bolen #8: Loudoun Aces vs. Fauquier Raiders

10:00 AM Bolen #9: Sterling Xplosion vs. Rage Baseball
10:00 AM Bolen #10: Mount Vernon Patriots vs. Olney Pirates
10:00 AM Bolen #11: St. James vs. Potomac Riverdogs - Blue

12:00 PM Bolen #8: Aldie Senators vs. Fauquier Raiders

12:00 PM Bolen #9: Arlington Arsenal - Blue vs. Rage Baseball
12:00 PM Bolen #10: Olney Pirates vs. MV Mavericks
12:00 PM Bolen #11: St. James vs. Vienna Mustangs - Gold

 

Sunday 
8:00 AM Bolen #8: 11u Gold Seed 4 vs. Seed 5
8:00 AM Bolen #9: 11u Silver Seed 4 vs. Seed 5

10:00 AM Bolen #8: 11u Gold Seed 3 vs. Seed 6
10:00 AM Bolen #9: 11u Silver Seed 3 vs. Seed 6

12:00 PM Bolen #8: 11u Gold Seed 1 vs. Winner 4v5
12:00 PM Bolen #9: 11u Silver Seed 1 vs. Winner 4v5

2:00 PM Bolen #8: 11u Gold Seed 2 vs. Winner 3v6
2:00 PM Bolen #9: 11u Silver Seed 2 vs. Winner 3v6

4:00 PM Bolen #8: 11u Gold Championship
4:00 PM Bolen #9: 11u Silver Championship

 

12u

Pool A
PowerU
Arlington Arsenal - Blue
Stars Baseball - Wrighte


Pool B
Fielder's Choice - American
Loudoun Aces - Stowe
St. James


Pool C
Stars Baseball - Freels
Fielder's Choice - National
Loudoun Aces - Marco


Pool D
Stars Baseball - Colangelo
McLean Dirt Devils
Loudoun South Eagles

 

Saturday
2:00 PM Bolen #8: PowerU vs. Arlington Arsenal - Blue
2:00 PM Bolen #9: Stars Baseball - Colangelo vs. McLean Dirt Devils
2:00 PM Bolen #10: Stars Baseball - Freels vs. Loudoun Aces - Marco
2:00 PM Bolen #11: Loudoun Aces - Stowe vs. St. James


4:00 PM Bolen #8: PowerU vs. Stars Baseball - Wrighte
4:00 PM Bolen #9: McLean Dirt Devils vs. Loudoun South Eagels
4:00 PM Bolen #10: Fielder's Choice - National vs. Loudoun Aces - Marco
4:00 PM Bolen #11: Fielder's Choice - American vs. St. James

6:00 PM Bolen #8: Arlington Arsenal - Blue vs. Stars Baseball - Wrighte
6:00 PM Bolen#9: Stars Baseball - Colangelo vs. Loudoun South Eagles
6:00 PM Bolen #10: Fielder's Choice - National vs. Stars Baseball - Freels

6:00 PM Bolen #11: Fielder's Choice - American vs. Loudoun Aces - Stowe

Sunday 
8:00 AM Bolen #10: 12u Gold Seed 4 vs. Seed 5
8:00 AM Bolen #11: 12u Silver Seed 4 vs. Seed 5

10:00 AM Bolen #10: 12u Gold Seed 3 vs. Seed 6
10:00 AM Bolen #11: 12u Silver Seed 3 vs. Seed 6

12:00 PM Bolen #10: 12u Gold Seed 1 vs. Winner 4v5

12:00 PM Bolen #11: 12u Silver Seed 1 vs. Winner 4v5

2:00 PM Bolen #10: 12u Gold Seed 2 vs. Winner 3v6
2:00 PM Bolen #11: 12u Silver Seed 2 vs. Winner 3v6

4:00 PM Bolen #10: 12u Gold Championship
4:00 PM Bolen #11: 12u Silver Championship

 

13u

Pool A
Snyder Bucks
Canes Baseball - McDonald
Metro Senators - South


Pool B
Bradley Eagles
Dig In Baseball
Virginia Renegades


Pool C
Diamond Elite
Potomac Riverdogs - Black
Rage Baseball


Pool D
Burke Bulldogs
Metro Senators - North
Canes Baseball - MD

 

Saturday
8:00 AM Bolen #3: Snyder Bucks vs. Canes Baseball - McDonald

10:00 AM Bolen #3: Snyder Bucks vs. Metro Senators - South

12:00 PM Bolen #3: Canes Baseball - McDonald vs. Metro Senators - South

2:00 PM Bolen #3: Diamond Elite vs. Potomac Riverdogs - Black
2:00 PM Bolen #7: Burke Bulldogs vs. Metro Senators - North
2:00 PM Brambleton #3: Bradley Eagles vs. Dig In Baseball

4:00 Bolen #3: Diamond Elite vs. Rage Baseball
4:00 PM Bolen #7: Burke Bulldogs vs. Canes Baseball - MD
4:00 PM Brambleton #3: Bradley Eagles vs. Virginia Renegades

6:00 PM Bolen #3: Potomac Riverdogs - Black vs. Rage Baseball
6:00 PM Bolen #7: Metro Senators - North vs. Canes Baseball - MD
6:00 PM Brambleton #3: Dig In Baseball vs. Virginia Renegades

 

Sunday
8:00 AM Bolen #3: 13u Gold Seed 4 vs. Seed 5
8:00 AM Bolen #7: 13u Silver Seed 4 vs. Seed 5

10:00 AM Bolen #3: 13u Gold Seed 3 vs. Seed 6
10:00 AM Bolen #7: 13u Silver Seed 3 vs. Seed 6

12:00 PM Bolen #3: 13u Gold Winner 1 VS. Winner 4v5
12:00 PM Bolen #7: 13u Silver Winner 1
 VS. Winner 4v5

2:00 PM Bolen #3: 13u Gold Seed 2 vs. Winner 3v6
2:00 PM Bolen #7: 13u Silver Seed 2 vs. Winner Seed 3v6

4:00 PM Bolen #3: 13u Gold Championship
4:00 PM Bolen #7: 13u Silver Championship

 

14u

Saturday

Sunday 

 
 

14u

Pool A
Snyder Bucks
VA Seminoles - Gerrity
Byron Bombers - Gold


Pool B
Bradley Eagles
Potomac Riverdogs
Nova Vipers


Pool C
Diamond Elite
Loudoun South Eagles
Virginia Renegades


Pool D
Nova Expos
Metro Senators - North
Nova Premier - Orange


Pool E
Nova Premier - Blue
Stars Baseball - Ferrick
VA Seminoles - Fletcher


Pool F
Cavalry Baseball
Stars Baseball - Tallent
Metro Senators - South

Saturday
8:00 AM Bolen #7: Cavalry Baseball vs. Stars Baseball - Tallent
8:00 AM Brambleton #3: Snyder Bucks vs. Byron Bombers - Gold
8:00 AM Brambleton #4: Bradley Eagles vs. Potomac Riverdogs
8:00 AM Brambleton #5: Diamond Elite vs. Loudoun South Eagles
8:00 AM Brambleton #6: Nova Expos vs. Metro Senators - North
8:00 AM Claude Moore #5: Nova Premier - Blue vs. Stars Baseball - Ferrick


10:00 AM Bolen #3: Cavalry Baseball vs. Metro Senators - South
10:00 AM Brambleton #3: Snyder Bucks vs. VA Seminoles - Gerrity
10:00 AM Brambleton #4: Bradley Eagles vs. Nova Vipers
10:00 AM Brambleton #5: Diamond Elite vs. Virginia Renegades

10:00 AM Brambleton #6: Nova Expos vs. Nova Premier - Orange
10:00 AM Claude Moore #5: Nova Premier - Blue vs. VA Seminoles - Fletcher

12:00 PM Bolen #7: Stars Baseaball - Tallent vs. Metro Senators - South

12:00 PM Brambleton #3: VA Seminoles - Gerrity vs. Byron Bombers - Gold
12:00 PM Brambleton #4: Potomac Riverdogs vs. Nova Vipers
12:00 PM Brambleton #5: Loudoun South Eagles vs. Virginis Renegades

12:00 PM Brambleton #6: Metro Senators - North vs. Nova Premier - Orange
12:00 PM Claude Moore #5: Stars Baseball - Ferrick vs. VA Seminoles - Fletcher

8:00 PM Brambleton #3: 14u Bronze Seed 4 vs. Seed 5
8:00 PM Brambleton #4:14u Bronze Seed 3 vs. Seed 6
8:00 PM Brambleton #5: 14u Silver Seed 3 vs. Seed 6
8:00 PM Brambleton #6: 14u Silver Seed 4 vs. Seed 5

Sunday 
8:00 AM Brambleton #3: 14u Bronze Seed 1 vs. Winner 4v5
8:00 AM Brambleton #4: 14u Gold Seed 4 vs. Seed 5

10:00 AM Brambleton #3: 14u Bronze Seed 2 vs. Winner 3v6
10:00 AM Brambleton #4: 14u Gold Seed 3 vs. Seed 6

12:00 PM Brambleton #3: 14u Bronze Championship
12:00 PM Brambleton #4: 14u Gold Seed 1 vs. Winner 4v5

2:00 PM Brambleton #3: 14u Silver Seed 1 vs. Winner 4v5
2:00 PM Brambleton #4: 14u Gold Seed 2 vs. Winner 3v6
2:00 PM Brambleton #5: 14u Silver Seed 2 vs. Winner 3v6

4:00 PM Brambleton #3: 14u Silver Championship
4:00 PM Brambleton #4: 14u Gold Championship

JV

Pool A
Loudoun South Eagles - Lizama
ACE Elite '24
Rocktown Renegades


Pool B
Snyder Bucks
Loudoun South Eagels - Fitzgerald
Potomac Riverdogs


Pool C
Diamond Elite
ACE Elite '25
Richmond Braves - North

Saturday 
2:00 PM Brambleton #4: Loudoun South Eagles - Lizama vs. ACE Elite '24
2:00 PM Brambleton #5: Snyder Bucks vs. Loudoun South Eagels - Fitzgerald
2:00 PM Brambleton #6: Diamond Elite vs. ACE Elite '25

4:00 PM Brambleton #4: Loudoun South Eagels - Lizama vs. Rocktown Renegades
4:00 PM Brambleton #5:  Loudoun South Eagles - Fitzgerald vs. Potomac Riverdogs
4:00 PM Brambleton #6: Diamond Elite vs. Richmond Braves - North

6:00 PM Brambleton #4: ACE Elite '24 vs. Rocktown Renegades
6:00 PM Brambleton #5: Snyder Bucks vs. Potomac Riverdogs
6:00 PM Brambleton #6: ACE Elite '25 vs. Richmond Braves - North 

Sunday 
8:00 AM Brambleton #5: JV Seed 8 vs. Seed 9
8:00 AM Brambleton #6: JV Seed 4 vs. Seed 5

10:00 AM Brambleton #5: JV Seed 1 vs. Winner 8v9
10:00 AM Brambleton #6: JV Seed 2 vs. Seed 7

12:00 PM Brambleton #5: JV Winner 1v8/9 VS. Winner 4v5
12:00 PM Brambleton #6: JV Seed 3 vs. Seed 6

2:00 PM Brambleton #6: JV Winner 2v7 VS. Winner 3v6

4:00 PM Brambleton #6: JV Championship